Choď na obsah Choď na menu
 


Schopnosť vidieť čakry a auru

2. 2. 2010

Schopnosť vidieť čakry a auru

Počas riadených meditácií ste sa učili vnímať svoje čakry – cítili ste ich a pozerali ste sa na ne vnútorným zrakom. Zisťovali ste ich veľkosť, a či sú prežiarené bielym svetlom, alebo potemnelé a plné negatívnej energie. Táto činnosť sa nazýva „prezeranie čakier“ a nejde len o predstavivosť. Skutočne svoje čakry vidíte, aj keď len vnútorným zrakom.

Keď si zvyknete robiť čistenie čakier denne, vaša schopnosť duchovného videnia sa rozvinie. Budete schopní vidieť energetické centrá nie len u seba, ale tiež u ostatných ľudí. Vaša jasnozrivosť vám umožní vidieť aj farby aury.

 

Prezeranie čakier iných ľudí

Čakry inej osoby si môžete prezrieť niekoľkými spôsobmi:

Cvičenie s partnerom – Posaďte sa s partnerom čelom k sebe. Oči môžete nechať otvorené alebo ich zavrieť podľa toho, čo je pre vás prirodzenejšie a príjemnejšie. Nemyslite pri tom ale na to, že vaším cieľom je skúmanie čakier.

Ak sa budete snažiť alebo mať obavy typu: „Dúfam, že niečo nepopletiem alebo sa nestrápnim,“ strach vám bude vo videní čakier brániť. Nechajte obrazy prichádzať samy; zbavte sa pocitu, že ich musíte hľadať alebo „niečo urobiť,“ aby sa zjavili. Pamätajte si, že jasnozrivosť je vrodená schopnosť, ktorú má každý.

Pozerajte sa, kým neuvidíte kotúče vo farbách čakier – červený, oranžový, žltý, zelený, modrý a purpurový – rozmiestnené v tomto slede od dolného konca chrbtice až po temeno hlavy.

Ak majú čakry vášho partnera rôznu veľkosť alebo sú veľmi malé (za malú sa považuje čakra veľkosti grapefruitu), spýtajte sa ho, či ju môžete zväčšiť. S partnerovým súhlasom si potom predstavte, ako sa čakry rozpínajú, až sú všetky rovnako veľké. Najväčšiu z nich zväčšite na dvojnásobok pôvodnej veľkosti  a ostatné upravte podľa nej. Čakry môžu dokonca presahovať obrys tela.

Potom si predstavte lúč bieleho svetla, ako čakry očisťuje. Môžete ho riadiť svojou vôľou, aby čistil jednu čakru po druhej. Pokračujte tak dlho, kým sa všetky čakry zvnútra nerozžiaria bielym svetlom.

Niektorí ľudia pochybujú, či čakry, ktoré vidia, nie sú len výplodom ich fantázie. Môžem vás uistiť, že nie sú. Práve nedávno som si to na vlastnej koži overila.

Pripravovala som sa na sedenie s jednou z mojich klientiek, Glóriou, aby som ju ako obvykle prehliadla a prečistila čakry. Pri predchádzajúcich sedeniach som zakaždým vnímala, že jej čakry sú spočiatku trochu nejasné.

Predpokladala som teda, že aj dnešné sedenie bude prebiehať rovnako. Začala som teda tým, že som Glóriu požiadala, aby sa zhlboka nadýchla a vydýchla. Zo skúsenosti viem, že ak klient zhlboka dýcha, jeho čakry a problémy v nich sú vidieť omnoho lepšie.

Pretože som očakávala matné čakry, bola som príjemne prekvapená, keď som zistila, že Gloriine čakry – a vôbec celé jej telo – sú dokonale čisté! Prehliadla som ju od hlavy po päty a nenašla som jedinú škvrnu.

„Gloria, vy vyzeráte skvele! Čo sa s vami stalo?“ spýtala som sa.

„viete, ja už mesiac každé ráno a večer používam vaše kazety,“ odpovedala. Očistné cvičenia, ktoré robila, ju zbavili všetkých psychických nánosov a potvrdila mi, že prezeranie čakier nie je len produktom našich očakávaní – pretože v tomto prípade som očakávala, že uvidím čakry znečistené – alebo predstavivosti. Je to skutočná činnosť – a veľmi účinná.

 

Prezeranie čakier na diaľku – stav čakier druhej osoby možno vidieť aj v prípade, že sa táto osoba nenachádza fyzicky vo vašej blízkosti. Jednoducho zavriete oči, zhlboka sa nadýchnite a predstavte si pred sebou zvoleného človeka. Nemyslite pri tom na to, že vaším cieľom je hľadať v jeho tele čakry. Vo vnútri jeho tela potom zbadáte žiariace farebné kotúče. Sústredením a svojou vôľou ich rozjasnite a zostrite ich farby tak, aby ste ich videli zreteľne. Potom prezeraného v duchu poproste, aby vám dovolí vyčistiť a harmonizovať jeho čakry. Ak vám intuícia dá kladnú odpoveď, pokračujte v harmonizovaní a čistení čakier (viz. Cvičenie s partnerom).

Ak dostanete nerozhodnú odpoveď pokračujte s ním v telepatickom rozhovore. Väčšinou zistíte, že má strach, a môžete sa pokúsiť jeho obavy rozptýliť. V prípade, že dostanete jasne zápornú odpoveď, musíte sa rozhodnúť sami, čo ďalej. Niektorí ľudia veria, že liečenie bez súhlasu liečeného vytvára karmickú záťaž, zatiaľ čo iný to považujú za záslužný čin podobný záchrane topiaceho sa človeka.

 

Schopnosť vidieť auru

Známy príbeh o jasnovidcovi a liečiteľovi Edgarovi Caycem jasne ilustruje význam schopnosti vidieť auru. Cayce sa chystal nastúpiť do výťahu, keď v tom si všimol, že nikto z prítomných ľudí nemá auru. Po tomto zistení sa rozhodol radšej nenastúpiť. O niekoľko okamihov neskôr sa výťah rozbil, spadol až dolu a ľudia v ňom utrpeli početné zranenia. Cayce vedel, že ľudia bez aury sa blížia smrti alebo vážnym problémom.

Hoci vaše zážitky s videním aury by nemali byť také dramatické, prinajmenšom získate vďaka tejto schopnosti hlboký pohľad do vzťahov s ostatnými ľuďmi. Čím viac času a energie venujete otváraniu tretieho oka, tým skôr a lepšie budete schopní vidieť auru, energetické pole človeka.

Aura vyzerá ako vlniace sa energetické pole okolo slnka. Neustále mení veľkosť, tvar a sfarbenie – okamžite reaguje na aktuálne myšlienky a emócie majiteľa.

Po preštudovaní nasledujúceho prehľadu by ste mali byť schopní aury jednotlivých ľudí ľahko interpretovať. Získané informácie vám môžu pomôcť v mnohých situáciách – môžete napríklad zistiť, či je váš partner poctivý, aké má váš terapeut prirodzené liečivé schopnosti alebo stav mysle rodinného príslušníka.

Aby ste uvideli auru, nechajte svoje oči ľahko rozostriť. Sústreďte sa na zámer vidieť auru a nechajte svoju vnútornú múdrosť rozpoznať jej farbu. Aura obklopuje telo ako pestrofarebný obal a kopíruje jeho tvar. Ak má niekto v aure obsiahnuté všetky farby dúhy, tieto farby sú zoradené vo vrstvách rovnobežných s povrchom tela, podobne ako u lúčov slnečného svitu.

Aura obklopuje telo ako žiariaca, farebná silueta. Zo zafarbenia a veľkosti aury môžete získať mnoho informácií. Veľká aura väčšinou signalizuje silného, milujúceho a duchovne založeného človeka. Tmavá, nejasná a nevýrazná aura napovedá o nejakom strachu alebo zablokovanej energii jedinca.

V nasledujúcom texte som sa pokúsila načrtnúť význam jednotlivých základných farieb, ktoré sa môžu v aure objaviť. Sami zistíte, že sú tieto interpretácie väčšinou presné. Napriek tomu by ste mali pri výklade použiť hlavne svoju intuíciu. Rovnako ako u výkladu snov, aj u zafarbenia aury existuje mnoho individuálnych vplyvov, v hre je množstvo rôznych faktorov. Akonáhle ale zbadáte nejakú farbu, sami intuitívne prídete na jej význam.

 

Obecné významy aurických farieb

Červená – finančné problémy alebo posadnutosť peniazmi, strach, neschopnosť odpustiť, úzkosť alebo nervozita.

Ružovájasne a svetlo ružová: radosť, láska, nevinnosť, súcit, nový alebo obnovený milostný vzťah, tiež jasnozrivosť. Tmavo a blatovo ružová: nezrelá osobnosť alebo nečestný človek.

Oranžová – extrovert, človek orientovaný na ľudí, s rozvinutou sexualitou, aktuálne zazívajúci stres spojený s neuspokojenými chuťami alebo závislosťou (jedlo, alkohol, alebo iné drogy), môže sa tiež objaviť u veľmi tvorivého alebo umelecky zameraného človeka, alebo u veľmi vášnivých ľudí s extrémne intenzívnymi emóciami.

Žltásvetlá alebo bledá: rozvíjajúce sa jasnozrivé schopnosti a duchovné vedomie, optimizmus a nádej, nadšenie pre nové myšlienky a idei. Jasná, citrónovo žltá: boj o udržanie alebo získanie kontroly nad osobnými alebo obchodnými záležitosťami, strach zo straty kontroly, povesti, postavenia a/ alebo moci. Žiarivá, kovovo zlatá: prebudená a plne rozvinutá duchovná energia a sila, človek plný inšpirácie. Tmavá, hnedožltá alebo zlatá: študent alebo človek, ktorý sa usilovne snaží niečo naučiť, s prehnane analytickým prístupom vytvárajúcim stres a únavu, snaží sa dohnať stratený čas tým, že sa rýchlo naučí všetko naraz.

Zelenáelektrizujúca, jasná, smaragdová: liečiteľ- profesionálny, prírodný alebo si ešte nemusí byť svojich schopností vedomí (tzv. liečiteľské ruky mávajú smaragdovozelenú auru okolo končekov prstov), tiež osoby zamerané na lásku. Tmavá alebo blatová olivová zelená (bez akéhokoľvek jasu a ligotu): žiarlivosť, závisť, dotyčný človek sa cíti ako obeť sveta, obviňuje seba aj ostatných, má pocit ohrozenia, trpí nedostatočnou sebaúctou, neporozumenie osobnej zodpovednosti, precitlivenosť voči kritike.

Modrásvetlo modrá: intuitívny, výrečný a pravdovravný človek, bude sa realizovať v práci, kde využije svoje komunikačné schopnosti. Jasná, kráľovská modrá: jasnozrivý, duchovný človek na správnej ceste s mnohými novými príležitosťami, veľkorysý. Tmavo alebo blatovo modrá: strach z budúcnosti, zo sebavyjadrenia, neschopnosť postaviť sa pravde a hovoriť pravdu.

Purpurovákobaltová (purpurová modrá): archaniel Michael je nablízku. Jasná alebo žiarivo purpurová (elektrická): duchovné spojenie s božskou sférou, osvietenie, jasnozrivosť. Tmavo alebo blatovo purpurová: túžba po láske a pozornosti. Červenofialová: jasnosluch (schopnosť načúvať hlasu svojho vyššieho ja, Boha, anjelov, osvietených majstrov, alebo duchovných sprievodcov).

Biela – pravda, čistota a nevinnosť, anjelske vlastnosti. Biele iskry a záblesky bieleho svetla: anjeli sú nablízku, môže to tiež znamenať, že daná žena je tehotná alebo skoro otehotnie.

Farby dúhy dúhovo sfarbené pruhy vychádzajúce z rúk, hlavy alebo tela ako slnečné lúče: liečiteľ Reiki a/alebo vesmírna bytosť (človek v prvej pozemskej reinkarnácii).

Strieborná – žiarivo kovová: starostlivý, intuitívny človek, otvorený novým myšlienkam a nápadom. Tmavo alebo blatovo sivá: zdravie nebezpečné, usadené zbytky strach, to platí najmä o sivých škvrnách na určitých častiach tela.

Čierna – obvykle značí dlhotrvajúcu neschopnosť odpustiť (sebe alebo ostatným), ktorá sa usadí v určitej časti tela a môže vyvolať zdravotné ťažkosti, tiež sa môže jednať o cudzie entity napojené na auru, čakry alebo telo daného človeka, implantáty alebo nespracovanú bolesť z minulých životov, tmavé škvrny na vaječníkoch predstavujú nespracovaný smútok po potratoch.